ایسوس مادربردهای معیوب مدل  ROG Maximus Z690 Hero را به دلیل نصب وارونه یکی از خازنها ، فراخوانی کرد.

ایسوس مادربردهای معیوب مدل ROG Maximus Z690 Hero را به دلیل نصب وارونه یکی از خازنها ، فراخوانی کرد.

این شرکت با سازمان‌های دولتی همکاری خواهد کرد تا فرآیند فراخوانی مادربردهای تحت تأثیر نقص طراحی را آغاز کند.

در پی ذوب شدن مدل‌هایی از مادربرد ۶۰۰ دلاریZ690  Hero ایسوس، این شرکت فراخوان تعویض مدل‌های معیوب را منتشر کرد. ظاهراً یکی از خازن‌ها در ۱۰ هزار مدل از مادربرد ایسوس وارونه نصب شده است.

Buildzoid درست می گفت. ایسوس اکنون رسماً تأیید کرده است که برخی از مادربردهای Z690 Hero واقعاً یک خازن نادرست در اطراف حافظه نصب کرده اند. به همین دلیل است که برخی از کاربران ممکن است error کد مرموز 53 را ببینند که به این معنی است که حافظه شناسایی نمی شود. البته این مشکل بزرگی نیست زیرا گارانتی چنین مسائلی را پوشش می دهد، اما در موارد شدید، مادربردهای Z690 در واقع شروع به آتش گرفتن می کنند.

 

جالب اینجاست که یک یوتیوبر تنها با مشاهده تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران و مقایسه آنها با نمونه های کارآمد، توانسته دلیل مشکلات Z690 Hero را پیداکند.

شماری از مادربردهای پرچم‌دار جدید ایسوس که برای پردازنده‌های نسل دوازدهمی سری Intel Alder Lake طراحی شده‌اند با مشکلی مواجه هستند که ممکن است باعث آتش گرفتن آن‌ها شود. آن‌طور که ورج می‌نویسد، این مشکل در شماری از مدل‌های مادربرد ROG Maximus Z690 Hero مشاهده شده و افرادی که قبل از دسامبر ۲۰۲۱ این مادربرد را خریداری کرده‌اند باید مراقب باشند. ایسوس در فراخوانی رسمی اعلام کرده است که کاربران می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این شرکت مادربرد معیوب را تعویض کنند.

این یافته‌ها اکنون توسط ایسوس تأیید شده است، که بیانیه‌ای رسمی را در حساب فیسبوک خود منتشر کرد. از کاربران خواسته شده تا با مقایسه کد محصول خود بررسی کنند که آیا مادربرد آنها تحت تأثیر نقص تولید قرار گرفته است یا خیر. این شرکت با سازمان های دولتی برای شروع یک برنامه جایگزین همکاری خواهد کرد.

اطلاعیه ایسوس در رابطه با مشکل مادربرد z690 Hero

 

ASUS به مشتریان با ارزش خود متعهد به تولید محصولات با بالاترین کیفیت است و ما هر گزارش حادثه ای را از مشتریان گرامی خود بسیار جدی می گیریم. اخیراً گزارش‌هایی درباره مادربرد ROG Maximus Z690 Hero دریافت کرده‌ایم. در تحقیقات در حال انجام خود، ابتدا یک مشکل بالقوه خازن حافظه معکوس را در فرآیند تولید از یکی از خطوط تولید شناسایی کرده ایم که ممکن است باعث کد خطای 53یا آسیب به اجزای مادربرد شود. این مشکل به طور بالقوه بر واحدهای تولید شده در سال 2021 با شماره قطعه 90MB18E0-MVAAY0 و شماره سریال با MA، MB یا MC تأثیر می گذارد.

از 28 دسامبر 2021، چند حادثه در آمریکای شمالی گزارش شده است. در ادامه، ما همچنان به بررسی کامل خود با تامین کنندگان و مشتریان خود برای شناسایی همه مادربردهای Z690ROG Maximus   آسیب دیده احتمالی در بازار ادامه می دهیم و با سازمان های دولتی مربوطه برای برنامه جایگزینی کار خواهیم کرد. از همه برای شکیبایی و حمایت شما در حین کار با برنامه جایگزین بسیار سپاسگزاریم.