طراحی و ارائه طرح

آشنایی با دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات
اطلاعات یک بخش مهم در استراتژی کسب و کار است.
گرایش فناوری اطلاعات و ارتباطات امروزه با توجه به دنیای تکنولوژی بسیار کاربرد دارد . فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار معنای گسترده ای دارد و امروزه کل فضای وب و فضای مجازی و تکنولوژی های موجود در آن مستلزم آشنایی با این علوم در حال گسترش می باشد.در حال حاضر کمتر فردی را میتوان پیدا کرد که با فناوری اطلاعات و ارتباطات سروکار نداشته باشد. طراحی معماری یک سیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات در یک شرکت یا سازمان و آشنایی افراد با اصولی IT از اصلی ترین وظایف یک شرکت مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.سازمان های مختلفی در صنایع گوناگون شروع به استفاده از این رویکرد جدید جهت تعریف ، مدیریت و اجرای کارها شدند با این امید که بتوانند به موفقیت های مورد نظر دست یابند.
ماحصل تدوین استراتژی فناوری اطلاعات و ارتباطات ، مشخص شدن مجموعه ای از طرحهای توجیهی است که با قرار گرفتن در سبد پروژه های استراتژیک ، قرار است یک سازمان را از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب و چه بسا بسیار عالی در طی یک بازه زمانی تعریف شده و بر اساس یک نقشه راه مشخص برساند .
 
طراحی پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات با سایر پروژه ها در زمینه های مختلف که با آنها سروکار داشته ایم، کاملا متفاوت است . چراکه ما در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات از جهات مختلفی در فشار می باشیم و به نوعی شاهد هجومی همه جانبه هستیم . نیازهای همیشه در حال تغییر ، سازگاری سخت افزاری ، اشکالات نرم افزاری ، پهنای باند شبکه و اینترنت و اینترانت ، مسایل امنیتی و فقدان مهارت های لازم در سطوح مختلف از طراحی گرفته تا پیاده سازی ، صرفا نمونه هایی اندک از چالش های پیش رو پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات است .
طراحی پروپوزال یا همان RFB بر اساس نیازهای برآورد شده و تامین و تجهیز سخت افزارهای مورد نیاز و در آخر نصب و راه اندازی در فضای مخصوص، از جمله مواردی است که شرکت مهندسی شبکه رسام دوراندیش با همکاری کادر مجرب و متعهد خود به بهترین شکل ممکن در سایزهای بسیار گسترده جهت سهولت و درک بیشتر مراحل کار توسط کارفرما به آسانترین شکل ارائه می دهد.