نصب و راه‌اندازی شبکه یا به عبارتی دیگر طراحی، نصب و پیاده‌ سازی و اجرا ساختار شبکه یکی از بخش‌های اصلی خدمات شبکه‌های کامپیوتری می‌باشد.
 
در واقع این بخش، با هدف ایجاد یک ارتباط یکپارچه و بدون وقفه وکاملا با کیفیت بر روی قسمت‌های مختلفی هم‌چون دیتا، صدا، تصویر، وایرلس، فیبرنوری، امنیت، برنامه‌های کاربردی و تحت شبکه و … ارائه می‌گردد.
شاید برای بسیاری از شرکت‌ها از جمله شرکت‌هایی که در حوزه‌هایی غیر از IT فعالیت می‌کنند، پیاده‌سازی یک فناوری نرم‌افزاری و یا سخت‌افزاری جدید در شبکه کامپیوتری بسیار سخت و پیچیده بوده و نیاز به دقت و تخصص بالا داشته باشد. اما با حمایت و مشاوره یک شرکت نصب و راه اندازی شبکه‌های کامپیوتری، این مسئله هرگز به یک معضل تبدیل نمی‌گردد.
شرکت شبکه رسام دوراندیش می‌تواند با مدیریت کامل بر روی خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه‌های درون سازمانی، شرایطی را ایجاد کند تا شما با خیالی راحت بر روی فعالیت‌های مرتبط با کسب و کار خود تمرکز داشته باشید.
تیم ما با فعالیت مؤثر،مستمر ، دقیق و سریع خود در تمام مراحل، به شما کمک خواهد کرد تا در اسرع وقت سرویس‌ها و یا تجهیزات فناوری مورد نیاز خود را ارزان‌تر و ایمن‌تر از همیشه نصب و راه‌اندازی کرده و از آن بهره‌مند گردید.
واحد پروژه شرکت مهندسی شبکه رسام دوراندیش با ارائه مناسب ترین مشاوره فنی و معرفی راهکارهای نوین در حوزه های مختلف از جمله اجرای زیر ساخت شبکه و خدمات پسیو ، اجرای دیتا سنتر و مراکز داده ، ارتباطات شبکه و  امنیت و نظارت تصویری توانسته است خدمات متعددی را به سازمان های ایرانی ارائه نماید.
در همین راستا پس از بازدید از سایت و بررسی شرایط و  امکانسنجی، طراحی و ارائه طرح توجیهی، ساخت و تأمین تجهیزات انجام میشود و در گام بعدی، نصب و راه اندازی سیستم نظارت واحد پرو ژه به بهترین شکل ممکن آغاز می گردد .
در اين مرحله براساس طرح توجیهی ارائه شده توسط شرکت شبکه رسام دوراندیش اقدامات اولیه نصب و راه اندازی با نظارت مهندسین خبره شرکت توسط تیم پروژه و با هماهنگی کارفرما آغاز میگردد و گام به گام طبق دستورالعملهای موجود تا پایان پروژه به ترتیب اجرا و تست و بازنگری می گردد و در پایان پروژه همراه با مستنداتی در این زمینه تحویل کارفرما می گردد.

خدمات نصب و راه اندازی شامل مراحل ذیل می باشد:

خدمات پسیو شبکه، زیرساخت شبکه و سخت افزار شبکه
خدمات اکتیو شبکه ، نرم افزارها و سرویس‌های شبکه 
 
متخصصان واحد خدمات نصب، اجرا و راه اندازی شرکت مهندسی شبکه رسام دوراندیش با طراحی شبکه و زیرساخت شبکه مطابق با کیفیت و استانداردهای روز دنیا و با بروزترین تکنولوژهای دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات ، ادارات و سازمان‌ها را در مکانیزه کردن خدمات شبکه های کامپیوتری، یاری می‌کنند.