نصب ، اجرا و راه اندازی دوربین مداربسته

فرقی نمی کند که شما یک سازمان بزرگ و یا یک شرکت کوچک داشته باشید، امنیت فیزیکی ساختمان شما همیشه باید اولویت اصلی باشد
 

 چگونه یک سیستم دوربین مدار بسته (CCTV)را اجرایی کنیم؟

فرقی نمی کند که شما یک سازمان بزرگ و یا یک شرکت کوچک داشته باشید، امنیت فیزیکی ساختمان شما همیشه باید اولویت اصلی باشد. مجموعه شما طیف وسیعی از دارایی‌های باارزش از جمله تجهیزات، کالا، داده‌های کسب‌وکار، سوابق مشتری و... را شامل می شود که نیاز حیاتی به حفاظت دارند. برای حفاظت از دارایی‌های سازمان خود، به حداقل رساندن مسئولیتها، و ایجاد یک محیط امن‌ برای پرسنل و مهمانان ، مشتریان، و یا پیگیری افرادی که وارد ساختمان شما می‌شوند همچنین رویدادهایی که در ساختمان شما اتفاق می‌افتد را تحت نظر داشته باشید نباز به تجهیزات CCTV  خواهید داشت. پرسنل و نگهبانان امنیتی مجموعه نمی‌توانند هر گوشه از کسب‌وکار شما را کنترل کنند، اما یک سیستم دوربین مدار بسته می‌تواند همه چیز را تحت کنترل داشته باشد.
همین حالا با این مطالب همراه شبکه رسام دوراندیش باشید تا بیشتر در مورد این که دوربین مداربسته چگونه می‌تواند از کسب‌وکار شما محافظت کند و چگونه آن را به طور موثر اجرا کنید، بیاموزید.
علت اینکه دوربین مداربسته برای شما ضروری است
دوربین مداربسته(CCTV) نوعی نظارت بر تصویر حرفه ایی است که سازمانها و ارگانها برای نظارت بر فعالیت کسب و کار خود در داخل و خارج از محل زندگی و کار به آن نیاز دارند.
 
اجزای سیستم دوربین مداربسته شامل دوربین های امنیتی و نظارتی(Camera) ، مانیتور نمایشگر(Monitor) ، ضبط کننده فیلم (DVR & NVR)، دسترسی از راه دور و دستگاه های ذخیره سازی است. هنگام اتصال بی سیم یا استفاده از کابل ، این قطعات به شما امکان می دهد تصاویر امنیتی زنده یا ضبط شده را برای شناسایی افراد ، ردیابی دسترسی به مناطق حساس و گرفتن فعالیت های مشکوک مشاهده کنید.
 
 
دیگر ویژگی در دوربین های مداربسته تجزیه و تحلیل پیشرفته می باشد که قابلیت نمایش و شناسایی هشدارهایی را برای مواردی مانند: پرسه زدن ، شمارش افراد ، اشیا برداشته یا گم شده و همچنین نقشه های حرارتی ایجاد کند تا الگوهای ترافیک رفت و آمد را نشان دهند.
علاوه بر بازدارندگی و مستند سازی جرم ، یک سیستم دوربین مدار بسته همچنین می تواند با ارائه شمارش دقیق تعداد افراد در محل ، به افزایش ایمنی کارگران و میهمانان در شرایط اضطراری کمک کند.

برنامه ریزی نصب و راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته برای مکان شما

یک سیستم دوربین مدار بسته ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد ، دوربین ها فیلم را در مانیتور ها به تصویر می کشند ، و ضبط کننده های فیلم تصاویر را برای مشاهده بعدا ذخیره می کنند. با این حال ، اگر می خواهید یک سیستم مداربسته مناسب و کارآمد داشته باشید ، باید در ابتدا به مکانی که قرار است دوربین در آنجا نصب و راه اندازی شود توجه کنید ، سپس به نوع دوربین و دستگاه ضبط تصاویر اهمیت ویژه ایی بدهید. برای به دست آوردن بیشترین ارزش برای سرمایه گذاری خود ، باید طرحی متناسب با نگرانی های امنیتی منحصر به فرد سازمان و طرح ساختمان خود ایجاد کنید.
شما می توانید نقشه ساختمان و قرارگیری دوربینها و یا نوع یک سیستم مداربسته را خودتان برنامه ریزی کنید یا با یک متخصص حرفه ای و کاربلد مشاوره و کار کنید.
شما باید در این خصوص فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید ، از جمله این فاکتورها :
1. اهداف شما برای نصب و راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته
2. مناطق و دارایی هایی که نیاز به حفاظت دارند
3. تجهیزات متناسب با نیاز شما
 

هدف سیستم خود را به هنگام نصب وراه اندازی سیستم دوربین مداربسته تعیین کنید

سازمانها و شرکتها به دلایل بیشماری تصمیم به نصب سیستمهای نظارت تصویری می گیرند. قبل از اینکه برنامه ای برای پیاده سازی سیستم دوربین مداربسته ساختمان خود داشته باشید، باید هدف اصلی آن را تعریف کنید. سعی کنید تا آنجا که ممکن است خاص ومنحصر بفرد باشید ، در مورد جدی ترین تهدیدات امنیتی که کسب و کار شما با آن روبرو است و هرگونه نقص در سیستم دوربین مدار بسته فعلی خود فکر کنید. اگر چندین هدف را برای سیستم خود شناسایی کرده اید ، بسیار خوب و حرفه ای عمل کرده اید.
دوربین مدار بسته می تواند عملکردهای زیادی را انجام دهد. به عنوان مثال ، ممکن است تصمیم بگیرید که می خواهید با نظارت بر اتاق انتظار مکان شما ، سیستم ، ضمن پشتیبانی از فضای ذخیره سازی و پهنای باند مورد نیاز برای کار ، از کارمندان امنیتی وحراست نیز پشتیبانی کند. یا ممکن است بخواهید ببینید هنگام ورود یا خروج روزانه مردم ، در چه مناطقی از تاسیسات و ساختمان شما ازدحام ایجاد می شود. ناظران سیستم های دوربین مداربسته می توانند داده هایی را ارائه دهند که با ارزیابی گزارش میزان ورود خروج روزانه مردم و مراجعین الهام بخش یک تبلیغ خاص در یک فضای خاص باشند.
 

یک نظر سنجی ساده انجام دهید

نظرسنجی از افراد و پرسنل سایت خود به شما کمک می کند تهدیدات موجود در مرکز خود را شناسایی کرده و زیرساخت های فعلی را در ارتباط با دوربین مداربسته درک کنید. در حین بررسی سایت ، مناطقی را پیدا می کنید که به امنیت بیشتری نیاز دارند و شرایط فیزیکی و محدودیت های فضا مانند تجهیزات موجود ، کابل کشی ، روشنایی و گزینه های نصب دوربین را یادداشت کنید.
اگر مطمئن نیستید که کدام قسمت از تسهیلات ، تجهیزات و ساختمان شما به دوربین مداربسته نیاز دارد ، مکان دارایی های کسب و کار خود و تهدیدهای احتمالی آنها را در نظر بگیرید.
مکانهای بالقوه که در نگاه اول نیاز به دوربین مداربسته دارند شامل موارد زیر می باشند:
1. محیط داخلی و بیرونی ساختمان
2. مناطق و خطوط انتظار
3. پارکینگها
4. گیت عبور و مرور افراد و ماشین ها
5. ورودی های ساختمان
6. خروج های اضطراری
7. مناطق خطرناک
8. اتاق های IT
9. اتاقهای مالی
10. راه پله و آسانسور
 
 
 

انتخاب درست دوربین مداربسته

هنگامی که تصمیم گرفتید در چه محلی از ساختمان خود به دوربین مدار بسته نیاز دارید ، در مرحله بعد می توانید با انتخاب نوع مناسب دوربین برای بخش مورد نظر ، شروع به پر کردن جزئیات کنید. سه نوع اصلی دوربین که می توانید انتخاب کنید دوربین های تک تصویر ، چند تصویر و دوربین هایگردانpan، tilt، zoom(PTZ) هستند. دوربین های تک تصویری فقط یک جهت را پوشش تصویری می دهند ، در حالی که دوربین های چند تصویر گزینه های مختلفی را برای پوشش شامل چندین جهت و فاصله کانونی چندگانه فراهم می کنند تا جزئیات بیشتر در فواصل طولانی تر فراهم شود. دوربین های گردانPTZ(پان ، شیب ، بزرگنمایی) ، دارای قابلیت گردش در جهات مختلف و معمولا زوم کردن در یک زاویه خاصایده آل هستند.
همچنین باید وضوح مناسب دوربین های مداربسته خود را انتخاب کنید. دوربین های با وضوح پایین به عنوان ابزاری مقرون به صرفه برای نظارت عمومی بر یک منطقه عمل می کنند. اما اگربخواهیدتوانایی شناسایی افراد خاص و افزایش قابلیت های بزرگنمایی دیجیتال را داشته باشید ، به دوربینی با وضوح بالاتر نیاز داشته دارید.
 

با یک متخصص حرفه ای کار کنید

برنامه ریزی برای یک سیستم دوربین مداربسته(CCTV) می تواند بسیار دلهره آورباشد ، خصوصاً اگر شرایط امنیتی سختی داشته باشید یا فضای زیادی برای پوشش داشته باشید. هنگامی که با یک متخصص کار می کنید ، سیستمی متناسب با نیازهای خود دریافت خواهید کرد.
 
شرکت شبکه رسام دوراندیش ، با بیش از 20 سال تجربه در زمینه ی های مختلف از جمله نصب و راه اندازی سیستم های نظارتی و حفاظتی (دوربین مداربسته) به سازمان ها وارگانها برای محافظت از دارایی های خود با بهترین راهکارهای یکپارچه امنیت فیزیکی کمک می کنیم که یک انتخاب درست و به روز و کارآمد داشته باشند. ما می توانیم سیستم های نظارت تصویری را ماهرانه و کارآمد پیاده سازی کنیم تا بهترین نتیجه را داشته باشیم. اگر آماده شروع برنامه ریزی سیستم دوربین مداربسته خود هستید ، امروز با ما تماس بگیرید.