محافظت کاربران ویندوز 11 در برابر حملات فیشینگ

محافظت کاربران ویندوز 11 در برابر حملات فیشینگ

یکی از روش‌های رایج هکرها برای سرقت اطلاعات حساس کاربران روش فیشینگ است. حالا مایکروسافت قصد دارد کاربران ویندوز ۱۱ را در برابر این حملات محافظت کند.

مایکروسافت چند روز پیش اپدیت امنیتی جدیدی را منتشر کرد که برای مقابله با حملات فیشینگ برای کانال توسعه‌دهندگان ویندوز ۱۱ عرضه شده است که این قابلیت قرار است تا اواخر سال میلادی به‌طور عمومی عرضه بشود. کاربران ویندوز ۱۱ با فعال‌سازی این قابلیت، هنگام وارد کردن اطلاعات اکانت خود در وب‌سایت‌های فیشینگ، نوتیفیکیشن هشدار دریافت کنند.

 

این قابلیت همچنین از کاربران در برابر تبلیغات و صفحات اسپم حفاظت خواهد کرد. شما برای فعال کردن این قابلیت می‌توانید به مسیر زیر مراجعه کنید.

 Windows Security > App & Browser Control > Reputation-based Protection > Phishing Protection

 

قابلیت امنیتی دیگری که مایگروسافت این هفته برای ویندوز ۱۱ ارائه کرد یک قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی است که اپلیکیشن‌های ناامن را مسدود می‌کند. البته استفاده از این قابلیت نیاز به نصب مجدد ویندوز خواهد داشت.

مایکروسافت همچنین قصد دارد قابلیت رمزگذاری داده‌های شخصی را به نسخه بیزنس ویندوز ۱۱ اضافه بکند تا کاربران در صورت گم‌شدن یا دزدیده‌شدن دستگاه‌شان هیچ نگرانی از بابت لو رفتن داه‌هایشان نداشته باشند. همچنین قرار است در آپدیت بعدی ویندوز ۱۱ قابلیتی به نام   Hypervisor-Protected Code Integritارائه بشود که فقط اجازه اجرای درایورهای امن را خواهد داد.