مشاوره ، امکان سنجی

مشاوره و امکان‌سنجی یعنی : بررسی ، تحلیل و مطالعه دقیق وضعیت فعلی شرایط و اندازه‌گیری میزان سیستم اطلاعاتی در یک سازمان و ارائه راهکار درخصوص ایجاد، گسترش و توسعه فضای موجود.
 
  
تحلیل امکان‌سنجی در یک پروژه که در یک نقطه شدنی است ممکن است در یک نقطه بعدی و در زمان بعدی غیرعملی باشد. بنابراین، چرخه حیات توسعه سیستم‌ها باید از ایست‌های بازرسی مختلف یا بازبینی‌های زیادی عبور کند یک پروژه می‌تواند در حوزه، برنامه، یا بودجه در هر یک از این نقاط بازرسی، و یا بازبینی شود.
تجربه نشان داده است زمانی که مجموعه یا سازمانی تصمیم می گیرد حوزه فناوری اطاعات و ارتباطات خود را تشکیل یا توسعه دهد، در ابتدا تنها جوانب مثبت آن را می بینند و با اشتیاق و ذوق زدگی درباره ایده خود حرف می زنند و دوست دارند بی درنگ اقدام به سرمایه گذاری و شروع به فعالیت کنند. بعد از مدتی جوانب دیگری که قبلا مورد توجه نبود نمایان می شود و ممکن است منجر به عدم موفقیت کل مجموعه یا واحد مربوطه شود.
اگر قبل از شروع هر گونه کسب و کار و یا توسعه شرکت در زمینه خاص از جمله واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات ،زیر ساخت شبکه (اکتیو یا پسیو) ، ارتباط بین مراکز و شعبه ها در سطح شهر یا کشور و ... مطالعات امکان سنجی و ارزیابی اقتصادی آن انجام شود احتمال وقوع ضرر و زیان ها به میزان قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند. بنابراین تنها ، بهترین و کارآمدترین روشی که برای جلوگیری از بروز چنین شرایطی به ذهنها خطور می نماید ایجاد بستری است که مطالعات امکان سنجی و ارزیابی اقتصادی و فنی طرح های ایجاد و توسعه در چارچوب آن تمامی فرایندهای خود، از جمع آوری داده ها تا آنالیز نتایج را در مجرایی صحیح و صحه گذاری شده انجام دهدتا انحرافات و خطاها به حداقل ممکن برسد.

گزارش های امکان سنجی و ارزیابی اقتصادی و فنی و تخصصی ضروری ترین گزارش هایی می باشند که برای مشاوره باید انجام شوند. مشاوره و امکان سنجی و ارزیابی اقتصادی و مطالعات فنی دارای بخشهای جزئی تری هستند که عبارتند از:

. معرفی طرح و مطالعات فنی وتخصصی
. مطالعات بازار و درنظر گرفتن تکنولوژی های روز و کارآمد
. بررسی های مالی و اقتصادی

شرکت شبکه رسام دوراندیش با استفاده از تجربه و دانش چندین ساله پرسنل و متخصصان خود این مهم را عهده دار می شود و بررسی نیازمندی ها بر اساس میزان گستردگی فضا و تعداد کاربران و میزان و نوع تعامل بین ماشین ها و در انتها برآورد هزینه مقرون به صرفه را براورد می کند و با ارائه یک طرح توجیهی شما را به بهترین شکل ممکن به هدف خود نزدیک می سازد.