آنتی ویروس یا ضد ویروس

آنتی ویروس (Antivirus): نرم افزاری که به طور خاص برای کمک به شناسایی ، پیشگیری و حذف بدافزار (نرم افزار مخرب) ایجاد شده است.
 
 
Antivirus نوعی نرم افزار است که برای جلوگیری ، اسکن ، شناسایی و حذف ویروس ها در رایانه شما از آن استفاده می شود. پس از نصب انواع مختلف آنتی ویروس، اکثر نرم افزارهای آنتی ویروس به صورت خودکار در پس زمینه اجرا می شوند تا در زمان درست در برابر حملات ویروسها از اطلاعات و سیستم شما محافظت کنند.
برنامه های جامع حفاظت از ویروس به محافظت از پرونده ها و سخت افزارهای شما در برابر بدافزارهایی مانند malware، wormsوTrojan horsesو spyware و باج افزارها کمک می کند و همچنین ممکن است محافظت بیشتری نسبت به فایروال های سفارشی و مسدود کردن وب سایت ارائه دهند.
 

انواع متداول تهدیدات سایبری

با رشد اینترنت اشیا یا Internet of Things (IoT) ، خطر جرایم اینترنتی برای تلفن های همراه و سایر دستگاه های متصل به اینترنت ، نه فقط رایانه شخصی شما ، نیز افزایش می یابد. بر اساس گزارش تهدید امنیت اینترنت سیمانتک در سال 2018 ، بدافزار برای دستگاه های تلفن همراه از جمله جاسوس افزار ، باج افزار و ویروسها 54٪ نسبت سال 2017 افزایش یافته است و نقض داده ها و سرقت هویت نیز در حال افزایش است.
 

بدافزار (Malware) چیست؟

بدافزار ، مخفف "نرم افزار مخرب" است که به طیف گسترده ای از برنامه های نرم افزاری برای آسیب رساندن یا انجام اقدامات ناخواسته دیگر روی رایانه ، سرور یا شبکه رایانه ای اشاره دارد که شامل ویروس ها ، جاسوس افزارها و اسب های تروا است. بدافزار می تواند سرعت دستگاه شما را کند یا خراب کند یا پرونده ها را حذف کند. مجرمان اغلب از بدافزار برای ارسال هرزنامه ، بدست آوردن اطلاعات شخصی و مالی و حتی سرقت هویت شما استفاده می کنند.
 

جاسوس افزار (Spyware) چیست؟

Spyware نوعی بدافزار است کهاین ویروس خود را به رایانه شما متصل کرده و بدون اجازه شما برای ایجاد تغییرات ناخواسته در کاربری شما ، در سیستم عامل رایانه پنهان می شود. از این رو می تواند برای جاسوسی در فعالیت آنلاین شما مورد استفاده قرار گیرد و ممکن است تبلیغات ناخواسته ایجاد کند یا باعث شود مرورگر شما سایت های خاص وب سایت یا نتایج جستجو را نمایش دهد که شما هیچوقت با آنها کار نداشتید.
 

فیشینگ (Phishing) چیست؟

حملات فیشینگ با استفاده از ایمیل یا وب سایت های متقلبانه سعی می کنند شما را فریب دهند تا اطلاعات شخصی یا مالی خود را برای به خطر انداختن حساب یا سرقت پول از طریق مطرح شدن به عنوان، موجودی قابل اعتماد فراهم کنید. آنها ممکن است ادعا کنند که در اطلاعات پرداختی شما مشکلی وجود دارد یا اینکه فعالیت در یک حساب را مشاهده کرده اند و از شما می خواهند روی پیوند یا پیوست کلیک کنید و اطلاعات شخصی را ارائه دهید.
برنامه های ضد ویروس و نرم افزار محافظت از رایانه برای ارزیابی داده هایی مانند صفحات وب ، پرونده ها ، نرم افزارها و برنامه ها برای کمک به یافتن و ریشه کن کردن بدافزارها در اسرع وقت طراحی شده اند.
بیشتر آنها محافظت در زمان درست را انجام می دهند ، که می تواند دستگاه های شما را از تهدیدات ورودی محافظت کند. کل رایانه خود را به طور منظم از نظر تهدیدهای شناخته شده اسکن کنید و به روزرسانی خودکار ارائه دهید. و کدها و نرم افزارهای مخرب را شناسایی ، مسدود و حذف کنید.
از آنجا که بسیاری از فعالیت ها اکنون بصورت آنلاین انجام می شوند و تهدیدهای جدید به طور مداوم ظاهر می شوند ، نصب یک برنامه ضد ویروس محافظ بیش از هر زمان دیگری مهم است. خوشبختانه امروزه تعدادی محصول عالی در بازار برای انتخاب وجود دارد.
  

آنتی ویروس چگونه کار می کند؟

نرم افزار آنتی ویروس با بررسی برنامه ها و پرونده های رایانه ی شما در برابر پایگاه داده ای از انواع شناخته شده بدافزارها ، شروع به کار می کند. از آنجا که ویروس های جدید به طور مداوم توسط هکرها ایجاد و توزیع می شوند ، همچنین رایانه ها را برای احتمال تهدیدهای مخرب نوع جدید یا ناشناخته اسکن می کند.
به طور معمول ، اکثر برنامه ها از سه دستگاه مختلف تشخیص استفاده می کنند: شناسایی خاص (specific detection) ، شناسایی بدافزار شناخته شده.
تشخیص عمومی(generic detection) ، که به دنبال قطعات شناخته شده یا انواع بدافزارها یا الگوهای مرتبط با یک کد کد مشترک است. و تشخیص ابتکاری(heuristic detection) ، که از طریق ساختار پرونده های مشکوک شناخته شده ، ویروس های ناشناخته را اسکن می کند. هنگامی که برنامه فایلی را که حاوی ویروس است پیدا می کند ، معمولاً آن را قرنطینه می کند و یا برای پاک کردن علامت گذاری می کند ، آن را غیرقابل دسترسی می کند و خطر دستگاه شما را از بین می برد.
محافظت جامع از رایانه و دستگاه های شما : امروزه باتوجه به استفاده و اتصال بسیاری از رایانه ها در خانه ، دستگاهها ، سرورها و سیستم های تحت شبکه در سازمانها و شرکتها ، به اینترنت قطعا با خطر از بین رفتن و خرابی اطلاعات مواجه هستند . یا به عبارتی دیگر درست است که فناوری اطلاعات زندگی روزمره را راحت تر کرده اما از لحاظی خطرناک تر نیز کرده است.
 
شرکت شبکه رسام دوراندیش برای کمک به محافظت از دستگاه های شما ، در هر کجا و هر ابعادی که هستید انواع آنتی ویروس های تحت شبکه و سازمانی را با هر قابلیتی که بخواهید را در دسترس شما عزیزان قرار می دهد .
 
مجموعه مهندسی شبکه رسام دوراندیش نماینده رسمی فروش آنتی ویروس Kaspersky و Bitdefender با قابلیت ارائه پشتیبانی رایگان و 24 ساعته می باشد .